Ya İslam Yanlış Ya Müslümanlar Yanlışta

Ne garip kaldın sen öyle ey Mekke çölünde doğan zemzem. Ne garip kaldın sen ey Medine sürgününde filizlenen hicret gülü. Ne garip kaldın sen ey iki cihanın sevgilisi. Ne garip kaldın sen ey ilk nur son rehber. Ne garip kaldın sen ey sevgili peygamber.  Ne garip kaldı dinin, ne garip kaldı kitabın. Ve yine gariplere kaldı İslam’ın.

On dört asır evvel devrin ebu cehillerine karşı verdiğin mücadele ile cehaleti Arap çöllerine gömmüştün.  Ebu cehiller yeniden hortladı mezarlarından cehalet şimdi İslam adına yeryüzünde çaka satıyor.

Sen en büyük cihadı nefisle olduğunu söyledin şimdi cihat adı altında cinayetler işleniyor. Kaba, ham softa yontulmamış ruhlar ellerinde silahlarla İslam adına Müslüman kellesi kesiyor.  Barış dini olan İslam şimdi terör dini olarak dünyaya nam salıyor. Ümmet coğrafyasının her yerinde Allahu ekber diyerek pimler, tetikler çekiliyor ve ne hazin ki Allahu ekber diyerek Müslümanlar ölüyor.

Hz. Ebubekir’in sadakati, Hz. Ömer’in adaleti, Hz. Osman’ın dirayet, Ali’n feraseti saltanatlarını pekiştirmek isteyen diktatörlerin, postlarını sağlamlaştırmak isteyen şeyhlerin propaganda menkıbesi oluyor.

İslamiyet’i iktidar sermayesi yapanlar, Kuran’ın ayetlerini rakiplerini ütme aracı olarak kullanıyor. Devletin malını çalarken, Müslümana zulmederken senin ayetlerini haram sofralarına meze ediyorlar.

Müslümana en büyük zulmü Müslüman olduğunu söyleyen zalimler yapıyor. Vururken, öldürürken, yargılarken, eleştirirken hiçbir İslami ve insani değer gözetilmiyor.

Çocuğunu yazın Kuran kursuna gönderince anne ve baba olarak çocuklarına İslamiyet’i öğrettiğini sanıyor.

İslam adına dindar nesil yetiştirmeye niyet etmiş hükümetler okul tabelalarını değiştirerek dindar nesil yetiştireceğini sanıyor.

Ölülerin arkasından güzel sesli hocalarla ihtişamlı mevlit okutanlar cenneti garantilediklerini sanıyor.

Ellerinde ki iktidar gücü ile rant devşirenler helal, haram, kul hakkı gözetmeden kasalarını dolduranlar, emek sömürenler mahalleye  camii yaptırdıklarında cennetin yedi kapısından aklanmış olarak gireceklerini sanıyor.

İçinden ırmak akıttıkları otellerde İslami tatil yapanlar Cuma çıkışlarında “camiye namaza mı geliyoruz soyulmaya mı diyerek” sergiye üç-beş kuruş atanlar, sırat köprüsünün duble yol olacağını sanıyor.

Seçim zamanlarında köy köy kasaba kasaba dolaşıp her gittiği köyde öğle namazı kılanlar karılarının kızlarının başlarını örtüklerinde yaptıkları pisliklerin örtüleceğini sanıyor.

Ey sevgili ya sen başka din getirdin ya biz başka dine inanıyoruz. Katillerle maktullerin kitabı bir olamaz. Zalimlerle mazlumların dini aynı olamaz.  Ya sevgi, barış, kardeşlik, hoşgörü, kul hakkı diyen İslamiyet yanlış yada öldüren, talan eden, yağmalayan, hak hukuk gözetmeyen biz Müslümanlar yanlışız.

 

 

Leave a Reply